Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju. Obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na potwierdzenie, że wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć, przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych.

Bezpieczeństwo uczestników zawsze było, jest i będzie dla nas priorytetem. W związku z pandemią COVID-19, stosując się do zaleceń GIS chcemy zapewnić, o naszych działaniach mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia. Przed każdym turnusem namioty, wyposażenie namiotów, kamizelki asekuracyjne będą zdezynfekowane ozonem. Wykonanie dezynfekcji zleciliśmy firmie Ozon Craft z Sulechowa. Po zakończeniu dezynfekcji otrzymamy stosowne certyfikaty. Na terenie obozu zostanie ustawiony dozownik z płynem do dezynfekcji. Po zakończeniu zajęć programowych na wodzie wszystkie jachty będą odkażane płynem do dezynfekcji. Będziemy wymagać od kadry i uczestników regularnego i dokładnego mycia rąk z mydłem.

Wypełniając zalecenia MEN, GIS i MZ zobowiązani jesteśmy do ograniczenia odwiedzin uczestników przez osoby z zewnątrz (rodziców, dziadków). Obóz żeglarski jest usytuowany w miejscu zapewniającym bardzo ograniczony kontakt z osobami z zewnątrz. Przystań żeglarska dostępna jest wyłącznie dla naszych obozowiczów. Na terenie naszego obozu jest sklepik (wpisany do rejestru Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świebodzinie) przeznaczony wyłącznie dla naszych obozowiczów i kadry. Spełniamy warunki bezpieczeństwa przy organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży - posiadamy pozytywną opinię Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić bezpieczny pobyt dzieci i młodzieży w czasie obozu żeglarskiego.

 

 

 

 

Koronawirus (COVID-19)

04 czerwca 2020

mmazurek.zagle@wp.pl

tel. 697 075 055

DANE FIRMY:

Lubuski Jacht Klub Mariusz Mazurek

ul. Zbąszyńska 9

66-210 Zbąszynek

 

NIP 927 11 66 237

REGON  081214152

MARIUSZ MAZUREK - OD  PONAD 30 LAT JESTEM ORGANIZATOREM OBOZÓW ŻEGLARSKICH W NIESULICACH, WSZYSTKIE TURNUSY SĄ ZGŁASZANE W MINISTERSTWIE EDUKACJI I NAUKI INFORMACJA DOSTĘPNA NA STRONIE

https://wypoczynek.men.gov.pl/. 

Posiadamy wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki wpisu dokonał Marszałek Woj. Lubuskiego nr zaświadczenia 4/2016

https://turystyka.gov.pl/_p_81_s_134905.html